Ana Sayfa  Uzmanlık Alanlarımız  CNC Hassas İşleme Hizmetleri

CNC hassas işleme hizmetleri

CNC (Computer Numeric Control | Bilgisayarlı Nümerik Kontrol) makineleri yani kamuoyunda bilinen adıyla CNC tezgahları; metal, plastik ve ahşap gibi ham halinde olan bir malzemeyi önceden belirlenmiş bir yazılım yönergesiyle işleyerek tasarlanan şekle getiren üretim araçlarıdır. CNC tezgahları, programlanmış bilgisayar komutları vasıtasıyla 3D tasarımın hassasiyetle maddeye işlenmesine olanak tanırlar.

cnc makinesi

CNC hassas işlemenin avantajları

CNC hassas işlemenin öne çıkan en büyük avantajı adından da anlaşılabileceği gibi hassasiyettir. Tasarım ne kadar karmaşık olursa olsun doğru bir programlama ile tasarıma uygun hassasiyette ürünler çıkartılabilir. CNC tezgahlarıya 10 adet veya 10.000 adet farketmeksizin seri üretimde bire bir aynı parçaları üretebilmekteyiz. Aynı tasarımla üretilmiş parçalar arasında asla farklılık olmaz. CNC Tezgahları, en karmaşık 3D tasarımları üretebilecek hassasiyete sahiptir ancak operatörlerin bilgisi ve deneyimi üretimin en önemli parçasıdır. MADENTEK CNC operatörleri uzun yıllar CNC işleme operasyonlarının farklı alanlarında görev almış deneyimli operatörlerdir.

CNC hassas işleme talepleriniz için bize ulaşın >>
cnc

Tasarım ve prototip hizmetlerimiz

CNC işlemede istenilen sonucu elde edebilmek için doğru tasarımla prototip ürün yapılması gerekir. MADENTEK olarak CNC hassas işlemenin yanısıra 3D tasarım ve prototip ürün hizmeti de sunmaktayız. İstediğiniz parçayı tasarım mühendislerimiz sizinle yaptıkları görüşmelerden sonra 3D bilgisayar ortamında hazırlayıp onayınıza sunarlar. Tasarım onayından sonra parçanın prototipi yapılır ve gerektiği durumda prototip üzerinden 3D tasarım revize edilir. Kendi tesisimizde bulunan tam donanımlı CNC makinelerimizle tüm hassas işleme taleplerinize cevap verebilmekteyiz.

CNC makinelerimize göz atın >>
CNC torna

CNC hassas işleme kapasitemiz

Bünyemizde bulunan CNC tezgahlarımızla (5 Eksenli) Türkiye'nin sayılı hassas işleme firmalarından biriyiz. Son teknoloji makinelerimiz ve donanımlı operatörlerimizle birlikte tasarımdan üretime kadar yüksek hassasiyet isteyen tüm CNC işleme hizmetlerini müşterilerimize sunmaktayız.

Talep edilen parçalar ne kadar karmaşık olursa olsun, mühendislik firması olmanın getirdiği tasarım kabiliyetlerimiz ve teknik birikimimiz sayesinde hızlı ve verimli üretim yapabilmekteyiz. Tüm üretimlerimizde uyguladığımız kalite kontrol kurallarına CNC işleme operasyonlarımızda da kesin olarak riayet etmekteyiz.

CNC Hassas işleme hizmetlerimizden bazı örnekler

5 Eksenli CNC makinesinde tek parçadan Francis and Pelton türbin çarkı imalatı

MADENTEK tarafından üretimi gerçekleştirilen Francis ve Pelton hidroelektrik santral türbin çarkları tek parça blok çelikten imal edilmektedir. Bununla birlikte, HES santralleri için komple türbin çözümleri de sunmaktayız. Aşağıda fotoğrafları bulunan türbinler devlet projeleri için özel olarak imal edilmiştir.