Ana Sayfa  Uzmanlık Alanlarımız  Özel Sistem Uygulamaları

Özel tasarım makine ve sistem uygulamaları

MADENTEK, madencilik ve enerji endüstrisinde faaliyet gösteren şirketlere yüksek kalitede özel tasarım makine sistemleri (hidrolik / pnömatik / elektrik otomasyon) üretmektedir. Müşteri portföyümüzü, ihtiyaca özel olarak tasarlanıp üretilmiş makine sistemlerinin mevcut proses performansını arttıracağının bilincinde olan uluslar arası çapta madencilik ve enerji şirketleri oluşturmaktadır.

Tasarımını ve üretimini tamamen kendi bünyemizde yaptığımız özel makine ve ekipmanlarımızdan bazı örnek uygulamalar aşağıdaki gibidir.

Hidrolik Silindirler

Hidrolik silindirler

MADENTEK maden ve enerji sektörlerinin zorlu çalışma koşullarına uygun özel tasarım hidrolik silindir üretimi yapmaktadır. Ø40 - Ø1.500 rot çapı ve 1.000 mm-12.000 mm strok uzunluğunda çalışan hidrolik silindirler üretebilmekteyiz. Hidrolik silindirlerimiz, tesisinizin mevcut proses özelliklerine ve operasyonel ihtiyaçlarınıza yönelik olarak üretilmektedir. Performans ve verimlilik odaklı projelendirilen hidrolik silindirlerimizin imalatını tamamen kendi tesisimizde yapmaktayız.

Hidrolik silindirler hakkında detaylı bilgi >>
Hidrolik güç üniteleri

Hidrolik güç üniteleri

MADENTEK olarak hidrolik proseslerinizde kullanılmak üzere yüksek kalitede komple hidrolik güç ünitesi (power-pack) çözümleri sunmaktayız. Hidrolik sistemlerin güç kaynağı olarak görev yapan hidrolik üniteleri seri olarak yüksek adetli üretebileceğimiz gibi her biri farklı görevlerde kullanılmak üzere çok çeşitli özelliklerde tasarımlar da yapabilmekteyiz.

Hidrolik güç üniteleri hakkında detaylı bilgi >>
hydraulic winch

Özel tasarım vinçler

MADENTEK, farklı sanayi uygulamalarında kullanılan hidrolik ve elektrikli vinç sistemlerinin yerli üreticisidir.
  • 1-160 ton arası çekme kapasitesi opsiyonları
  • Çekme veya kaldırma sistemli vinç çeşitleri
  • Planet dişli ve sonsuz dişli opsiyonları
  • Hidrolik ve elektrikli tahrik seçenekleri
  • Serbest düşme ve kontrollü serbest düşme seçenekleri
  • Madencilik ve enerji sektörlerinde kullanım için özel tasarımlar
Özel tasarım vinç talepleriniz için bize ulaşın >>

Diğer özel tasarım üretimlerimizden bazı örnekler

Elektrikli karot kesme makinesi

Elektrikli karot kesme (karot yarılama) makinesi özellikle karotlu sondaj yapan madencilik şirketleri tarafından tercih edilmektedir. Ergonomik yapısı ve güçlü elektrik motoruyla tamamen karotlu sondaj numunelerinin yarılanması işlemi için özel olarak geliştirilmiştir. Motor gücü: 4kW | Testere dış çapı: 350 mm | Devir: 2.600 rpm | Ağırlık: 185 kgs

Silo temizleme sistemi (hidrolik robot kol)

Silo temizleme sistemimiz madencilik ve çimento üretimi sektörlerinde faaliyet gösteren müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. Kendi dahili hidrolik güç ünitesine sahiptir. 6 metre çapında ve 50 metre derinliğe kadar silo temizliği yapabilmektedir. Sistemimizin en büyük artısı iş güvenliğine olan katkısıdır. Eski usül temizleme yöntemlerinde silonun içerisine personel girmesi gerekirken bizim sistemimizde buna gerek yoktur. Ayrıca sistemimiz havalı sistemlerden farklı olarak yüksek kontrol imkanı sunarak etkili bir temizlik gerçekleştirir.