Ana Sayfa  Uzmanlık Alanlarımız  Özel Tasarım Makine İmalatı

Özel tasarım makine imalatı

MADENTEK, günümüz madencilik ve enerji sektörlerinin zamanla değişen ihtiyaçlarına yönelik çeşitli alanlarda özel tasarım makine üretimi yapmaktadır. Mühendislerimiz tarafından tasarımı yapılan her özel sistem, ihtiyaç odaklı bir anlayışa ve yenilikçi fikirlere dayanmaktadır. MADENTEK, bünyesinde barındırdığı mekanik, hidrolik, elektrik, pnömatik ve talaşlı imalat alanlarında uzman kadrolarıyla müşterilerine proje aşamasından kurulum noktasına kadar özel tasarım çözümler sunmaktadır.

Özel tasarım süreci

Tasarım süreci

Tasarım süreci, karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak başlar. Zaman ve maliyetin doğrusal orantılı olduğu imalat sürecine hazırlık aşamasında, tasarlanabilecek en verimli sistemi ortaya çıkartmak için sizi dikkatle dinliyoruz. Böylelikle bizden istediğiniz makine veya sistemden beklentilerinizi net olarak tespit ederek bu yönde ilerlemeye başlıyoruz.

Bir makineyi tasarlarken, ileriye yönelik tüm ihtimalleri düşünerek proses için faydalı olabilecek yenilikçi fikirleri görüşlerinize sunuyor, uygun olması durumunda tasarıma ekliyoruz.

Özel sistem uygulamalarımıza göz atın >>
gelistirme

Geliştirme süreci

Müşteri olarak sizin tasarım ve geliştirme aşamasına dahil olmanız bizim için büyük önem arz eder. Tasarım mühendislerimizin prosesinizin işleyişini iyi anlamaları ve mevcut tesis altyapınıza entegre olacak şekilde projelendirme yapabilmeleri için, sizden gelecek teknik bilgilere ihtiyaç duymaktayız.

Deneyimli tasarımcılarımız, prosesiniz ile ilgili hangi aşamada hangi önemli soruları sormaları gerektiğini gayet iyi biliyorlar. Sizden aldığımız bilgiler doğrultusunda tasarımı geliştirilerek proje haline getiriyoruz.

imalat

Özel tasarım makine imalatının yapı taşları

Neredeyse tüm makine imalatçıları size istediğiniz makineyi veya sistemi üretebileceklerini söylerler. Ancak gayet iyi biliyoruz ki gerekli tasarım ve imalat kaideleri uygulanmadan üstünkörü üretilmiş bir makine, prosesinize faydadan çok zarar getirir. Bu nedenle biz MADENTEK olarak tüm tasarım ve üretimlerimizde kendi kurallarımızı istisnasız uygulamaktayız. Biz makinenizi tasarlayıp üretirken;

  • İhtiyacınızı kesin olarak anlamak için sizi dikkatle dinler, kritik veriler toplarız.
  • Projenin kapsamını ve tasarım detaylarını belirlemek için fikir alış verişinde bulunuruz.
  • Uygunluk durumuna göre her özel sistemin tasarımına yenilikçi çözümler ekleriz.
  • Projenin tüm aşamalarını ve süreç ilerleyişlerini sizinle düzenli olarak paylaşırız.
  • Maliyet ve zamandan tasarruf sağlayacak farklı seçenekleri belirler ve görüşlerinize sunarız.
  • Makine veya prosesin verimliliğini ve işlevselliğini geliştirecek fikirler geliştiririz.
kalite kontrol

Kalite kontrol

Bizim çalışma sistemimizde, makinenizin projesini hazırlayan mühendisler mutlak üretim kalitesini sağlamak için imalat sürecine de dahil olurlar. Üretim süreci boyunca boyutsal doğruluğu, yani imalatın kesin olarak tasarıma uygun olarak ilerlemesini sağlamak için süreç boyunca gerekli kalite denetimleri istisnasız olarak yapılır.

Kalite kontrol ekibimiz, üretilen makinenin tasarıma ve tüm kalite normlarına uygunluğunu tespit ettikten sonra test aşamasına geçilmesine onay verir. Üretimi yapılan tüm makine ve sistemler ancak çalıştırılarak test edildikten sonra sevkiyat prosedürüne geçilir.

Özel makine ihtiyaçlarınız için bize ulaşın >>